Kontynuacja książki w formie wideo:

www.rewelacyjne.info

Trzy dni wstecz

 

Sprawa jest po dziś dzień niewyjaśniona... Nie jestem pewien czy powinienem ufać dzisiejszemu, dość zdrowemu, rozsądkowi, czy może wierzyć w to, czego byłem pewien w roku 2001. A byłem pewien w stu procentach. Pamięć miałem wtedy dużo lepszą, wbrew pozorom, niż teraz. Podobnie było z moja ogólną orientacją w terenie faktograficznym. Byłem, jakoś tak, bardziej zorientowany w tym co się wokół mnie działo. Możliwe, że odznaczałem się wtedy większą niż dzisiaj inteligencją dlatego, że wtedy byłem świeżo oderwany od życia studenckiego, czyli obracałem się uprzednio we względnie wyedukowanym towarzystwie (dzisiaj jestem wtórnym kretynem). Możliwe też, że postrzegałem wszystko i wszystkich dużo dogłębniej dzięki wyostrzonym zmysłom, które działały rzetelniej niż zwykle dzięki początkom choroby.

Wszystko to jest prawdobodobne tak samo jak to, że przesunięto aktualną wtedy datę o trzy dni wstecz. Z Zakopanego, a właściwie z Częstochowy wróciłem około dziesiątego sierpnia, a przesunięcie daty było gdzieś tak w okolicach piętnastego. Dał bym sobie wtedy rękę uciąć, że cały świat się sprzysiągł przeciwko mnie. Byłem święcie przekonany, że mam dzięki tej tajemniczej zmianie czasu trzy dni w zapasie.

 

 

Pytałem i ojca, i matki, i braci jaki był danego dnia dzień miesiąca. Wszyscy odpowiadali, że właśnie ten, który nie powinien być. Owa zmiana daty miala dla mojego myślenia niebagatelne znaczenie z tego względu, że jeśli cały świat, czyli de facto wszyscy ludzie (niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy religii) się umówili, że cofają kalendarz o trzy dni, to było to dowodem tego, że wszyscy ludzie są w jakiś sposób zjednoczeni.

Było pewne, że skoro wszyscy mogli się umówic co do daty, to tak samo wszyscy się zmówili, żeby nie przyznać się, że moje myśli są slyszalne. Wszyscy razem przeciwko mnie jednemu... To było straszne doświadczenie. Okropne przeżycie. Zdałem sobie sprawę, że nie mam oparcia w nikim. Istny dramat...

 

Komentarze

Napisz odpowiedź(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


POLECANA KSIĄŻKA:

John Steinbeck - 

Tortilla Flat

 

POLECANY KAWAŁEK:

Goran Bregovic - War

 

U KosyDirect Computers
naprawa komputerów poznańanteny yagi
Strony Internetowe

Ta strona używa ciasteczek... Możesz w razie czego zmienić ustawienia swojej przeglądarki.