Kontynuacja książki w formie wideo:

www.rewelacyjne.info

Przygotowania do „podróży” (bomba)

 

Właśnie sobie przypomniałem, że spakowałem do swojej podróżnej torby, oprócz książek Łysiaka, kilku baterii, kabla i nakrętek, kilkanaście podkładek sprężynujących i trochę narzędzi. Wiem już też dlaczego moja torba miała mieć „kluczowe znaczenie”. Wszystkie te narzędzia miały służyć do zmontowania bomby. Nie wiem po co, ale któryś z głosów mnie przekonał, że należałoby zwrócić na siebie w jakiś sposób uwagę. Tak więc wymyśliłem sobie, że moja torba będzie bombą. Miałem za pomocą słowa myślanego postraszyć trochę obywateli RP.

Możnaby pomyśleć, że przecież to bez sensu. Jeśli moje myśli były słyszane przez ludzi, to wszyscy wiedzieli, że tam żadnej bomby nie ma. Wszyscy słysząc to co myślę powinni mnie raczej wyśmiać, niż przejmować się tym, że ja rzeczywiście coś tam niebezpiecznego wiozę. Jednakowoż wydawało mi się wtedy, całkiem z resztą bezpodstawnie (nie miałem żadnych dowodów na słusznośc postawionej przeze mnie tezy), że moje mysli są, owszem, słyszane, ale w pewnym tylko promieniu.

Założyłem, że słychać mnie na przykład o okolicy pięciu kilometrów, a dalej już nie. Mogłem tym samym straszyć tych, co nie „słyszeli” jak się pakowałem. Tak więc postanowiłem narobic rabanu jeżdżąc po Polsce z bombą, lub może raczej z jednym ze składników bomby...

 

 

Wielu terrorystów robi tak, że poszczególne częsci ładunku mającego posłużyć do zmontowania bomby są przez granicę przemycane w kawałkach. Głęboka konspiracja, szyfrowanie wiadomości, spotkania na lotnisku z tajemniczymi ludźmi rozpoznawanymi po czerwonej, przykładowo, gazecie trzymanej w prawej dłoni itp. itd.

Wszystkie te nieodłączne elementy każdego dobrego kryminału zdominowały moje myślenie opanowując całkowicie moją wyobraźnię.

Spakowałem więc torbę, nie omieszkałem skonsultować się z „głosami” w sprawie jej zawartości i wyruszyłem w drogę. Zamiast nad jezioro trafiłem jednak zupełnie gdzie indziej. Pojechałem do Diany W.....

 

Komentarze

Napisz odpowiedź(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


POLECANY KAWAŁEK:

Future Sound of London - 

Among Myselves

Tekst:

I can hear myself...

I think I'm a bit afraid.

They were drowning me.

U KosyDirect Computers
naprawa komputerów poznańanteny yagi
Strony Internetowe

Ta strona używa ciasteczek... Możesz w razie czego zmienić ustawienia swojej przeglądarki.