Kontynuacja książki w formie wideo:

www.rewelacyjne.info

Personal Note (kolejna dezintegracja)

 

11 V – właśnie mam lekkiego lęka, a właściwie chyba się to fachowo nazywa dezintegracją. Nie jestem pewien, bo Wiśniewski (mój lekarz) jakoś mgliście tłumaczył mi to zjawisko i nie do końca zrozumiałem. Pamiętam tylko, że mówił coś o zaburzeniu czynności poznawczych. W sumie to chyba mam zaburzone czynności poznawcze, bo odbieram rzeczywistość troche inaczej niż zwykle.

Tracę pewność siebie i wszystko, co się wokół mnie dzieje, zaczynam odbierać w dużo ciemniejszych barwach. Powiedziałbym nawet, że odbieram wtedy świat w odcieniach szarości, bez krzty koloru. Wszystkie moje plany są według mnie z góry skazane na niepowodzenie. Wszystko, co tyczy się przyszłości, nawet tylko jutrzejszego dnia, jest z założenia niewykonalne. To nic, że w trakcie takiego niby-lęku moja świadomość działa całkowicie normalnie. Wiem, że lęk minie; wiem, że to tylko przejściowy stan; wiem w końcu, że dwa lęki tygodniowo to raptem pięć procent całego tygodnia, licząc, że lęk trwa jakieś cztery godziny (tyle trwa bez zażycia benzodiazepiny) Wiem to wszystko, a jednak nic nie jest w stanie poprawic mojego złego samopoczucia.

 

 

 

Tak właściwie, to od czasu ostatniego wyjścia z kliniki nie miewałem już takich prawdziwych lęków, które paraliżowały kompletnie. Tyle w tym wszystkim mojego szczęścia... Jednakowoż te stany tzw. dezintegracji (jeśli jest to tym, co mi jest) też nie należą do najprzyjemniejszych i najchętniej to bym się ich pozbył raz na całe życie, ale nie jestem pewien, czy musiałbym się w tym celu ze swym życiem pożegnać. Tego bym nie chciał, więc istnieje prawdopodobieństwo, że będą mnie te stany okołolękowe nękać do końca mojego ziemskiego żywota. Trudno. Jakoś sobie będę musiał poradzić.

 

Komentarze

Napisz odpowiedź(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


POLECANY KAWAŁEK:

CocoRosie - 

Bear Hides and Buffalo

Tekst:

Lead canoes collide inside
Pocahontas came to me in a reverie
War paint and tobacco stains
Piss on the earth
A pile of dead men
A pile of dead, dead men

Bear hides and buffalo
Mildew with fever
In a time of wintryness
Naked bronze trembling queen
Stolen from Egypt
Buried in England
Island of the blue dolphin

 

U KosyDirect Computers
naprawa komputerów poznańanteny yagi
Strony Internetowe

Ta strona używa ciasteczek... Możesz w razie czego zmienić ustawienia swojej przeglądarki.