Kontynuacja książki w formie wideo:

www.rewelacyjne.info

A co to lęk?

 

Czym jest tak w ogóle ten cały lęk? Otóż lęk jest to uczucie, które ogarnia człowieka ni stąd ni z owąd i trwa przez dobre kilka godzin. Na czym to uczucie polega? Dość łatwo jest to wytłumaczyć kierowcom. Jeśli ktoś cudem uniknął tragicznego wypadku, to wie, że przez ułamek sekundy człowiek jest do tego stopnia przerażony, że nawet nie ma czasu się zastanawiać nad tym, czy się boi, czy też nie.

Uczucie lęku jest bardzo podobne do podbramkowej sytuacji na drodze, tyle tylko, że owo swoiste uczucie strachu trwa kilka godzin i człowiek nie jest w stanie się nie bać. Żadne argumenty nie są w stanie przekonać człowieka zalęknionego, że wszystko jest w porządku. Wszystkie myśli, które wówczas przychodzą do głowy są z założenia pesymistyczne. Wszystko o czym się w trakcie trwania lęku myśli jest dołujące. Nie ma żadnych pozytywnych aspektów sytuacji w której się człowiek znajduje.

 

 

 

Co ciekawe – na ulotce od Xanaxu (leku podobnego do Tranxene) jest napisane, że: „Ponieważ zachodzi związek między napadami lęku i chorobami afektywnymi oraz przypadkami samobójstw, podczas leczenia stanów lękowych należy przedsięwziąć takie same środki ostrożności jak przy leczeniu pacjentów z depresją lub myślami samobójczymi.”.

Zastanawiam się właśnie, czy gdyby nie męczyły mnie lęki, to czy próbowałbym się wybrać na tamten świat. Podejrzewam, że na tamten świat śpieszno mi jest tak czy inaczej, ale lęki na pewno mogły to przyspieszyć i o mały włos by im się to udało...

Komentarze

Napisz odpowiedź(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.


POLECANY KAWAŁEK:

Wolfgang Amadeus Mozart

Requiem - Lacrimosa

Tekst:

Lacrimosa dies illa,
qua resurget ex favilla
judicandus homo reus.
Huic ergo parce, Deus,
pie Jesu Domine,
dona eis requiem. Amen.

 

 

U KosyDirect Computers
naprawa komputerów poznańanteny yagi
Strony Internetowe

Ta strona używa ciasteczek... Możesz w razie czego zmienić ustawienia swojej przeglądarki.